Nipid, kuidas valida osav ehitaja

Plaanid ehitada isiklikku kodu? Veendumaks, et su kodu püsib kaunilt püsti aastakümneid ning ei hakka sind kimbutama ebameeldivustega, on äärmiselt oluline valida kvaliteetne ehitusfirma. Uisapäisa tegutsedes võid kahjuks sattuda kogemusteta tegutseja otsa, kes küll räägib pealtnäha professionaalset juttu, kuid tegelikult ei ole pooltki nii võimekas. Ilma põhjaliku eeltööta võib ka esialgu väga soodne variant hakata rahakotti koormama ja hoopis õuduseks muutuda. Siin on paar nippi, kuidas vältida soolapuhujate otsa sattumist.

  • Tagamaks, et sa saad korralikud ja põhjalikud vastused firmadelt, pead sa ka ise olema hoolikas. Seepärast koosta ülidetailne hinnapakkumiste tabel, kuhu märgid kõik soovitud tööd täpselt nii nagu sul on mõttes olnud. Nii saab ettevõte kohe aru töömahust ning näeb ka seda, et sa võtad projekti tõsiselt. Samuti tuleks hinnapakkumise juurde lisada ka kõikvõimalikud projektijoonised – ilma nendeta on ehitusfirmal väga raske saada konkreetne ülevaade.
  • Ära kiirusta ning ära looda, et esimese hinnapakkumisega leiad kohe sobiva. Tegelikult võib minna lausa paar kuud enne kui leiad sobiva ehitaja ning pakkumisigi ei saadeta sulle kohe. Keskmiselt võid oodata hea nädala või kauemgi, enne, kui saad pakkumise.
  • Kui kavatsed kasutada mõnda hanke- või kuulutuseportaali, siis võid saada vastuse kiiremini, kuid see ei tähenda, et vastus oleks ka korralik. Seal üritatakse mängida kiiruse peale ning seepärast “klopsitakse kokku” suvaline hind, et töö endale krabada.
  • Uuri kindlasti tuttavate soovitusi. Vahel võib tuttavate kaudu leida väga kvaliteetse ehitaja, keda muidu ei olekski leidnud. Samas pea aga meeles, et tuttavate poolt mainitud kogemus võiks olla aset leidnud paar aastat tagasi. Vastasel korral ei saa olla päris kindel, kas ka nüüd on ehitaja kvaliteet samasugune nagu aastaid tagasi.
  • Isegi, kui firma tundub pealtnäha hea, kontrolli nii firma tausta kui ka sellega seonduvate juhatuse liikmete tausta erinevate andmebaaside kaudu. Ainuüksi otsingumootori kasutamisel võid leida ettevõtte kohta hulgaliselt infot. Kui leiad juba põgusa otsingu tulemusel mitmeid negatiivseid asjaolusid, ei tasu taolise ettevõttega koostööd teha.

Seega ole ettevaatlik, hoolikas ja kannatlik ning leiad endale kindlasti sobiva firma, kes aitab sulle luua unistuste maja.