Kui populaarsed on Eestis spordiennustused?

Spordiennustus – näib, et kõik on Eestis neist kuulnud, peaaegu kõigil on nende kohta oma arvamus, kuid vaid mõned on oma õnne päriselt ühe kihlveoga proovile pannud. Samas, kui käi käite pealinna baarides või kasiinodes, võib näida, et kihlvedudest võtab osa päris suur hulk inimesi. Samas, kui elate väiksemas kohas, ei pruugi sealsetes pubides ja kõrtsides keegi spordiennustustest midagi rääkida.

Spordiennustused on Eestis suhteliselt uus meelelahutusviis, millel on oma kindel austajate hulk, kuigi ei saaks kindlasti väita, et nendega tegeleks sama suur hulk inimesi kui on lihtsalt spordisõpru.

Eestis on endale hasartmängulitsentsi taotlenud üheksa kihlveokorraldajat, kelleks on bet365, Coolbet, Unibet, Paf, Olybet, Optibet, Betsafe, Tonybet ja Goalbet. Samas, kui vaadata välismaiseid kihlveokorraldajaid, venib nimekiri juba päris pikaks. Välismaiste portaalide kohta leiab ka rohkelt arvustusi, kus kasutajad jagavad enda kogemusi ning hinnanguid selle kohta, kas portaali pakutav teenus on ikka kvaliteetne.

Algajatele on asi üsna lihtsaks tehtud. On hulganisti lehekülgi, mis on reastanud parimad saidid ning õpetavad sedagi, kuidas panuseid teha ja kasutada paremate oskuste tegemiseks kõiksugu statistilist ja muud sorti informatsiooni. Välismaiste saitide kohta tuleb öelda vaid seda, et nendelt saadud võitude väljavõtmisel tuleb Eesti riigile makse maksta, kuid kohaliku litsentsiga kihlveokontorid maksavad maksud sinu eest.

Kohalikud spordiennustusportaalid töötavad üldiselt samadel põhimõtetel kui välismaised. Ühtlasi on sarnane ka nende kasutajate ring – enamasti proovivad kihlvedudega oma õnne mehed ning kõige rohkem tehakse panuseid jalgpallile, korvpallile ja hokile, millel on maailmas kõige rohkem fänne.

Tasub meeles pidada, et spordiennustus on hasartmäng, mis võib tekitada sõltuvust ning tekitada rahalist kahju. Sellest tulenevalt võiks ju küsida, et miks kihlvedude korraldamist Eestis ära ei keelata? Vastus on lihtne ning loogiline – hasartmängude pealt makstakse suurel hulgal makse, mis täidavad riigikassat.

Hasartmängutulu suunatakse erinevatesse olulistesse valdkondadesse. Seega ei teeni kihlveokontorid vaid endale raha ning ei anna võimalust klientidel raha peale mängida, vaid aitavad finantseerida ka neid samu spordiüritusi, mille peale on võimalik oma panuseid teha.