Ehituskrundi valimise ABC

Maja ehituse planeerimise esimene samm on leida sobiv maatükk. Kui maja saad sa hiljem juurdeehituse ja muude viisidega mõnel viisil muuta, siis maatükki muuta ei saa. Seepärast tuleks varuda eriti palju kannatust, leidmaks maalapi, mis sobib sulle perfektselt. Alljärgnevalt räägime lähemalt mõnest nipist, mida meeles pidada, kui oled sobiva krundi otsingutel.

  • Asukoht on kõige olulisem. Esmalt pead veenduma, et kõik eluks vajaminevad asutused on maatükile lähedal. Kuigi võid mõelda, et võid paari kilomeetri kaugusel ka autoga poes käia, võib see pikas perspektiivis muutuda tüütuks. Mõtle eos sellele, milline on su elustiil ning ära tee mööndusi krundi osas. Sama kehtib ka ligipääsu kohta. Vaata, et krundile oleks lihtne ligi pääseda ning sa ei peaks ülemäära palju kulutama sissesõidutee ehitamise peale.
  • Käi kindlasti vaatamas mitut erinevat maatükki. Vastasel korral piirad end vaid paari nähtud kohaga ning ei saa täielikku ülevaadet selle kohta, mis on ühe või teise maatüki puhul parem. Kui oled leidnud maatüki, mis meeldib rohkem, käi ka seda vaatamas mitu korda.
  • Suvi ei ole just parim aeg krundi ostmiseks, kuna suvel on kogu ümbrus tunduvalt kaunim, kui teistel aastaaegadel. Seepärast jäta maatüki otsing pigem talve või kevade ülesandeks. Nii näed mitmeid võimalikke vigu.
  • Kontrolli, millised on krundil ehitamise piirangud. Enamikel naabrustel on teatud ehituspiirangud, tagamaks ehitusstiili ühtsuse. Seepärast küsi järgi, millised on konkreetse maalapi piirangud.
  • Eelista maalappi, kus on sooritatud geoloogilised uuringud. Muidu võib keset ehitustegevust selguda, et teatud kohad maalapil vajuvad või on mingeid muid ehitustöid segavaid probleeme.
  • Tee selgeks vee- ja elektriühendusega liitumise ja ühendamisega seotud kulud. Eelistada võiksid jällegi kohta, kus on liitumine tehtud ning tasutud, kuna nii jääb sinu jaoks ära veel üks lisakulu.
  • Üksnes maakleri juttu ei tasu usaldada, kuna nii maakleri kui omaniku eesmärk on siiski sooritada müügitehing. Kontrolli faktid üle ning käi ka naabruses ringi, et küsida pisut infot naabritelt.

Nii tegutsedes leiad kindlasti kauni maalapi, mis ei vea sind alt ning on ilusa kodu ehituse alustalaks.