Blackjack kohaldub netikasiinodega hästi

Blackjack on maailma üks populaarsemaid kasiinomänge. Sageli kutsutakse seda hasartmängude kuningaks, kuigi mõnede arvates kuulub kuningatiitel pokkerile. Igal juhul kohtab mingil kujul blackjacki pea igas harilikus kasiinos ning ka pea igas netikasiinos. Kuigi kaardimängu ülekandmine arvutisse ja internetti pole alati just kõige kergem ülesanne, siis blackjack sobib netikasiinodesse sama hästi kui harilikule kaardilauale.

 

Blackjacki panuste tegemise süsteem on lihtne. Mängijad teevad oma panused kõige alguses, saavad neile jagatud kaardid ning siis teevad otsuse lisakaardi võtmise kohta, et saada parim võimalik tulemus, mis diileri potentsiaalsetele kaartidele ära teeks. Teised mängijad saavad samas partiis osaleda individuaalselt diileri vastu mängides või hoopis teha panuseid mõne mängija tulemusele.

 

Mängu lihtne loogika ning väike arv otsuseid, mis tuleb vastu võtta, on peamine põhjus, miks mäng hästi ka arvuti ja internetiga ühildub. Netikasiinos näeb klassikaline blackjacki laud välja täpselt samasugune kui päris kaardilaud harilikus kasiinos, kus mängu juhib diiler ja jagatakse päris kaarte. Üha sagedamini on ka internetis sinu vastasmängijaks päris diiler, kes läbi videosilla kaarte jagab ja neid sinu nähes segab.

 

Kasiino internetis ja tavakasiino vahel ongi mängija jaoks üksnes kolm erinevust – internetis on žetoonid virtuaalsed, mängija ei pea istuma kindlas kohas laua taga ning suhtlus diileriga toimub virtuaalselt, mitte suuliselt või käemärkide abil. Ülejäänud mäng ei erine põhimõtteliselt mitte millegi poolest. Blackjacki mängimine käib üsna kiirelt, kuigi netis pisut kiiremalt, kuna žetoonid on virtuaalsed ning diiler ei pea võite ise välja arvestama. Nii on netis mäng kolmandiku võrra tempokam.

 

Suur osa netikasiinodest annab võimaluse läbi chat’i diileriga suhelda, ent soovi korral võivad mängijad olla ka täiesti vait ja anonüümsed.