Ameerika rulett vs Euroopa rulett

Kas oled online kasiinos mängides pannud tähele, et saad valida mitme ruleti versiooni vahel? Kaks levinuimat neist on Ameerika ja Euroopa rulett. Esmapilgul näivad need mängud ühesugused. Aga sellegipoolest on neil üks oluline erinevus, mis ühe versiooni teisest tunduvalt mängijasõbralikumaks muudab.

Mis on nende mängude erinevus?

Üksainus suur erinevus nende mängude vahel on asjaolu, et Ameerika ruleti mängurattal on täiendav „00“ tasku. Kui võtta Ameerika ruleti mängurattalt 00, ära jääkski alles sisuliselt Euroopa ruleti ratas.

See, esmapilgul pisike erinevus aga muudab Ameerika ruletis kasiino eelise Euroopa ruletiga võrreldes peaaegu kahekordseks – Euroopa ruletis on kasiino matemaatiline eelis 2,7%, Ameerika ruletis aga 5,26 %. Võitude korral on väljamaksed täpselt samad (nt must/punane panuse puhul 1:1 ja täpse numbri ära arvamisel 35:1). See tähendab, et ainus asi, mida lisandunud number teeb, on Sinu võidutõenäosuse vähendamine.

Lisaks ühele suurele erinevusele on mängudel ka mõned vähetähtsamad erinevused – mängunumbrite järjestus mängurattal on täiesti erinev, Euroopa ruletis kehtib en prison reegel (kui teed 50-50 panuse ja mänguvooru tulemus on 0, siis Sa mitte ei kaota oma raha, vaid Su panus jääb 1 ringiks „vangi“ ja võidu/kaotuse otsustab järgmise ringi tulemus), Ameerika ruletis saad teha viie numbri panuse numbritele 1, 2, 3, 0 ja 00 (seda panust ei soovita me Sul aga teha, sest selle panusega annad kasiinole koguni 7,89% suuruse eelise, mis on kõigist ruleti panustest suurim).

Miks siis mängida Ameerika ruletti?

Väga hea küsimus. Mõistlikke vastuseid on tegelikult vaid üks. Ameerika ruletti tasub mängida siis, kui soovid kindlasti mängida ruletti, aga Sinu valitud online kasiinos muid valikuid pole.

Muidugi pole kunagi midagi halba selles, kui tunned, et täna on Sinu õnnepäev ja selle tunde najal Ameerika ruletis paar spinni teed. Kui aga soovid suuremat võiduvõimalust, siis on Euroopa rulett igal juhul õigem valik.

Kumb ruleti versioon on parem?

Kui soovid võita, tasub Sul eelistada Euroopa ruletti. Sisuliselt on tegu peaaegu identsete mängudega, aga Ameerika ruleti võidutõenäosus on mõnevõrra väiksem. Ameerika ruletti Eesti online kasiinodes mängida ei saagi, aga Euroopa ruletti pakub väga suure panusevahemikuga näiteks Betsafe kasiino. Seal saad vastavalt oma pingetaluvusele ja mängueelarve suurusele teha panuseid 20 sendist 80000 euroni. Kui soovid teada, millised on ruleti mänguvõimalused Eesti online kasiinodes, tutvu kindlasti ka kasiimo.com kasiinoülevaadetega.