6 fakti ruleti kohta

Rulett on üks populaarsemaid, kui mitte kõige populaarsem mäng, mille leiab kogu maailma kasiinodest. Allpool on ruleti kohta kogutud kuus huvitavat fakti, mis üllatavad ning aitavad mängu võlu paremini mõista.

 

  1. Ameerika või Euroopa ruletti (roulette) mängides võiduvõimalus erineb. Maailmas on veel teisigi ruletiliike, ent kõige sagedamini kohtad just Ameerika ja Euroopa oma. Ameerika ruletirattal on lisaks tavalisele nullitaskule veel teinegi nullitasku, mis tõstab maja eelise 5,26 protsendini, mil Euroopa ruletil on see vaid 2,7 protsenti.
  2. Kümnest eurost võib saada 12 950 eurot. Esmalt paned mängu 10 eurot ja võidad 350 eurot. Seejärel tuleb mängu panna 350 eurot ning võidadki 12 950 eurot. Tegelikult juhtub selline ime küll vaid ühel korral 1444-st. Keskmiselt kulutab inimene 15 000 eurot, et lõpuks saada ligi 13 000 euro suurune võit.
  3. Rulett on üks väheseid kasiinomänge, mille mängimiseks võib kasutada paberit ja pliiatsit. Kui aga hakkate üleskirjutusi tegema mobiili, siis palutakse teil lisaks mängulauast lahkumisele ka kasiinost ära minna.
  4. Ruletiratas ning ruletilaud loodi nii, et saaks mugavalt erinevaid panuseid teha ning neid kombineerida. Juhuslikku pole seal midagi.
  5. Rulett sündis Pariisis ning see ruletiratas, mida tänapäeval tunneme Ameerika ruletina, sündis samuti seal. See ruletiratas, mida tunneme aga Euroopa variandina, sündis Saksamaal. Ühe nulliga ruletiratas muutis mängu kiiresti populaarseks, kuna võiduvõimalus suurenes märgatavalt, nagu võib lugeda esimesest punktist.
  6. Tulemused üksteisest ei sõltu. Kuigi vandenõuteoreetikud soovivad arvata, et ruletiratta tulemust võib ette näha, pole see nii. Üks keerutus on täiel määral eelnevast sõltumatu. Eelnevate keerutuste järgi ei saa ennustada ei värvi ega numbrit, kuhu pallike järgmiseks maandub. Edasi on kõik aga matemaatika. Tõenäosus, et sama värv tuleb kümme korda järjest on üks 1024 vastu. Ent juhtub ka ebatõenäosusi. Kord saadi seitse korda järjest arv 19, kuigi selle tõenäosus on vaid üks kolme miljardi vastu.